מוט לוילון

וילון הוא פריט שנמצא כמעט בכל בית בישראל. מעבר להיותו פרקטי בהיבטים של הצללה ושמירה על טמפרטורה נוחה, הוא גם מהווה תוסף עיצובי מופלא עבור הבית. על אף שהוא גוזר את הקרדיט, הוילון לא יכול להתקיים ללא מוט לוילון.

מוט לוילון נבחר בהתאם לסוג הוילון הנבחר, שכן הוא צריך להיות תואם מבחינת מידות, צבע, עובי וחומר הגלם ממנו עשוי. עבור מי שאוהב לשים לב לדקויות ולהשיג עיצוב לא פחות ממושלם, ניתן להשיג גם מוטות מעוצבים שנותנים טאץ' קטן ומעניין.

התאמת מוט לוילון קלאסי

הווילונות הקלאסיים הם הנפוצים ביותר, שכן הם מעוצבים בגוון אחיד ובהיר שמתאים לכל חדר. נוהגים להתקין אותם בעיקר בחדרי שינה, והם יוצרים מראה סולידי וקלאסי. המוט האולטימטיבי לשילוב עם וילון מסוג זה הינו מוט איכותי, בעל נגיעה דקורטיבית משל עצמו.

לאור העובדה שווילונות עם כיווצים או מלמלות יצמצמו את נוכחותו של המוט, מוטב לבחור במוט עם בולטות מסוימת, שיכולה להתבטא בדקורציה ייחודית או בעיצוב דומיננטי. הצבעים המתאימים למוטות עבור וילונות מסוג זה הינם נחושת או זהב.

למעוניינים בשדרוג מראה החדר

מי שרוצה לשדרג את המראה הקיים של החדר והחלון בפרט, כדאי לשלב בין מוט לוילון עם וילון תחרה פשוט. ניתן לבחור בווילונות תחרה בעלי סיומת מעניינת ופחות שגרתית, כמו למשל גלים קלים בקצוות.

במקרה זה, כדי ליצור מראה הרמוני, מוטב לבחור במוט ווילון זהים בצבעם, כך שהמראה יוותר עדין וקלאסי במידה.

מוט לוילון בחדר ילדים

עד כה התמקדנו בעיקר בנראות של הוילון, אולם כאשר מדובר בוילון שמיועד להתקנה בחדר ילדים, יש לשים לב גם לאלמנט הבטיחות. ילדים אוהבים לקפוץ, להשתטות ולשחק עם כל הבא ליד, ולכן כשזה מגיע לוילון יש לנקוט משנה זהירות.

ראשית, חשוב שאורכו המקסימלי של הוילון יהיה עד לעדן החלון ולא יותר, כך שלא ניתן יהיה למשוך אותו כלפי מטה ולשאת בסכנה שהמוט ייפול. ככלל, יש לבחור במוט קל משקל, שאם חלילה ייפול לא תישקף סכנה. ניתן להתרשם ממוט לוילון בגלילה.

מוט לוילון | גלילה