וילון למטבח

המטבח הוא פנינת הבית, המקום הכי שוקק וחם בחלל הבית כולו, תמיד גדוש בריחות נעימים של בישולים ובמטעמים ביתיים. לאור העובדה שהוא כה מרכזי ודומיננטי בבית, חשוב שהוא יקבל עיצוב ייחודי ומותאם משלו, כזה שיקנה אווירה נעימה לשוהים. אחת מהדרכים לייצר אווירה כזו, היא התקנת וילון למטבח.

ישנם סוגים שונים של וילון למטבח, הן מבחינת צבעים וצורות והן מבחינת עמידות בפני מצבים משתנים. בחנויות כמו גלילה תוכלו לעיין בסוגים השונים, ולבחור את זה שמתאים עבורכם יותר מכולם.

איך בוחרים וילון למטבח?

אחד מהפרמטרים החשובים הוא קלות הניקיון של הווילון. המטבח הוא אזור שמתלכלך כל כמה דקות בממוצע, ולכן חשוב להתקין וילון למטבח שלא יהיה קשה לנקות. בדרך כלל הסוג המועדף הוא וילון גלילה, שכן ניתן להרים אותו באופן מוחלט וכך למנוע מגע שלו עם משטח העבודה, בעוד וילון הסטה עשוי להתלכלך גם כשהוא מוסט. 

אלמנט נוסף שחשוב לבחון הוא מידת ההצללה. חשוב לזכור שמטרת העל של וילון היא לספק צל, ולכן עליו לספק מידה של הצללה לחלל. כשאנחנו מדברים על מטבח בפרט, אזור חם שהשמש הקופחת רק יכולה לחמם אותו יותר, הבחירה בווילון למטבח עם אפקט של הצללה זה חובה. כמו כן, יש לבחון את סוג הבד ממנו עשוי הווילון. כך קרני השמש לא יחדרו ישירות אל החלל ולא יהיה חם במטבח בצורה קיצונית.

היבט נוסף שיש להתייחס אליו הוא הבטיחות – אם החלון ממוקם מעל הכיריים או התנור, מוטב שתבחרו בווילון שחסין מפני אש. וילון מסוג זה מכילים חומר מעכב בערה, כך שאם חלילה פורצת שריפה הוא מתפורר ולא מתלקח. אם הבחירה שלכם היא בווילון מסוג זה, בקשו לראות תו תקן המאשר כי הוא אכן נבדק ונמצא כשיר לשימוש.

וילון למטבח מומלץ

תמצית הבחירה בווילון למטבח היא שילוב של פרקטיות ויופי. אחד מהסוגים המומלצים לשימוש במטבח הינו ווילון שבנוי מפסים אטומים ושקופים, דמויי תריסים. את התריסים ניתן להניע בהתאם למידת החשיפה הרצויה לשמש ולאור, וכן קל להשתמש בו ולנקות אותו.

וילון למטבח
וילון גלילה זברה